پـارک علم و فنـاوری مازنـدران
جزئیـات خبـر
تاریخ ایجاد خبر: 1402/06/01 ساعت ایجاد خبر: 12:00 AM شماره خبر: 4096
پرداخت 1900 میلیارد ریال به شرکت های فناور و دانش بنیان استان مازندران در دولت سیزدهم

پرداخت 1900 میلیارد ریال به شرکت های فناور و دانش بنیان استان مازندران در دولت سیزدهم

 رئیس پارک علم و فناوری مازندران در آستانه فرا رسیدن هفته دولت اعلام کرد، پرداخت 1900 میلیارد ریال به شرکت های فناور و دانش بنیان استان مازندران در دولت سیزدهم انجام شده است. 

دکتر قربانعلی نعمت زاده به مناسبت فرا رسیدن هفته دولت گزارش عملکرد ۲۱ ماهه پارک علم و فناوری مازندران را اعلام نمود. عضو هیات علمی دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: به منظور کمک به توسعه اشتغال دانش‌بنیان و صنایع خلاق از طریق حمایت از ارتقا، توسعه زیرساخت ها و افزایش فروش محصولات دانش‌بنیان از محل منابع بند (ب) تبصره (16) قانون بودجه سال 1401، تبصره 18 و منابع داخلی پارک علم و فناوری مازندران 1900 میلیارد تسهیلات به شرکت های فناور، دانش بنیان و خلاق پرداخت شده است. 

دکتر نعمت زاده گفت، یکی از برنامه پارک علم و فناوری مازندران توسعه روابط با کشور های همسایه می باشد، افزود: افتتاح مرکز تبادل فناوری پارک علم و فناوری مازندران در مسقط عمان، امضای تفاهم نامه با دانشگاه آستارخان، نشست همکاری های تجاری و اقتصادی روسیه و شرکت های دانش بنیان استان از برنامه های اجرا شده پارک علم و فناوری مازندران در یک سال اخیر در بخش بین الملل می باشد. 

برگزاری رویداد تقاضا محور تانا و رویداد سرمایه گذاری در طرح های برتر فناور و ارائه فناوری های اولویت دار تا ثریا و همچنین رویداد استارت آپی ایده ها و طرح های خلاقانه از دیگر برنامه های پارک علم و فناوری مازندران اجرا شده در توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری استان می باشد.

 افتتاح مرکز رشد و نوآوری شهرستان بابلسر و ساختمان مرکز رشد و نوآری نوشهر، ایجاد مرکز نوآوری در شهرستان کلاردشت، راه اندازی مرکز رشد هوش مصنویی، راه اندازی دهکده کشاورزی، راه اندازی پردیس مشترک با دانشگاه مازندران در شهرسان بابلسر از دیگر برنامه های پارک علم و فناوری مازندران در توسعه اقتصاد دانش‌بنیان و توجه به شهرستان‌ها در حمایت از فناوری و نوآوری می باشد.

 ارائه 2280 نفر ساعت خدمات آموزش وتوانمند سازی و ارائه 25 عنوان مشاوره به 179 هسته، شرکت فناور و دانش‌بنیان در یک سال گذشته توسط پارک علم و فناوری مازندران انجام شده است. 

حضور در نمایشگاه های تخصصی، و اجرای طرح دستیار فناوری که در راستای بهبود توانمندی دانشجویان در حوزه مهارت‌های مرتبط با کسب و کار و توسعه فردی و پژوهشی حین انجام پایان‌نامه‌های دانشجویی، دانشجویان را با فضای کسب و کار نیز آشنا می‌سازد را برگزار نموده است.