تاریخ شمسی: 1397/06/28

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
صفحه اصلی » اخبار
آغاز به کار مرکز توانمند سازی کسب و کار نوپای فاوا در استان مازندران
» تاریخ انتشار: 13:51:46 1396/7/10
مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کار نوپای فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) مازندران عصر یکشنبه در محل پارک علم و فناوری استان در ساری آغاز به کار کرد .
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کار نوپای فناوری اطلاعات و ارتباطات (فاوا) مازندران  پیرو امضای تفاهم نامه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و  پارک علم و فناوری مازندران با هدف اثربخشی در سیاست گذاری های دولت از طریق ایجاد ارتباطی میان حلقه های مختلف بازار، دانشگاه، صنعت و همفکری با بخش خصوصی برای بهینه سازی طرح ها و ایده های نو ایجاد گردید.
 
رئیس پارک علم و فناوری مازندران در حاشیه راه اندازی این مرکز ضمن تشکر از زحمات مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، گفت: که این مرکز همسو با برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای کمک به توسعه کسب و کارهای حوزه فناوری ارتباطات  و اطلاعات راه اندازی شده است.
دکترعلی معتمدزادگان افزود: تمامی مراحل کمک به کسب و کارهای نوپای حوزه فناوری اطلاعات جهت تجاری سازی و ایده پردازی تجاری و همچنین پیداکردن سرمایه گذار از طریق این مرکز انجام و هدایت خواهد شد. 
وی توضیح داد : ترویج و تسهیل ارزش‌آفرینی، بررسی و تلاش برای توسعه بازار، تیم‌سازی، شبکه‌سازی و هم‌افزایی، خدمات و مشاوره کسب‌ و کار، خدمات و مشاوره قانونی از جمله اهداف این مرکز است .
او ادامه داد : مرکز توانمند سازی و تسهیل گری کسب و کار های نوپا در تلاش برای حفظ تعادل بازار در بخش‌های مختلف زیست‌بوم کسب ‌و کارهای نوپا بوده و برای تقویت حلقه‌های ضعیف‌تر زیست‌بوم فعالیت خواهد کرد.
معتمدزادگان گفت : ماموریت مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌ و کارهای نوپای فاوا، توانمندسازی متخصصان فاوا و صاحبان ایده‌های کسب‌ و کار در این عرصه است و در این راستا، تسهیل روند ایجاد، رشد و توسعه‌ی کسب‌ و کارها و همچنین زمینه‌سازی برای تعامل آسان و آزاد و حرفه‌ای در حوزه‌ی آفرینش، رشد و توسعه ی کسب‌ و کارهای نوپا را دنبال می کند.
وی افزود : در ترکیب کمیته راهبردی و سیاست گذاری این مرکز سعی شده از دستگاههای استان از جمله سه دانشگاه بزرگ استان شامل دانشگاه مازندران ، دانشگاه صنعتی نوشیروانی و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری، مراکز رشد این دانشگاهها، نظام صنفی یارانه ای و همچنین از بخش های اقتصادی استان کمک و همکاری گرفته شود. 
به گفته وی، برای اداره بخشی از مرکز توانمندسازی شرکت های استارت آپ های مازندران به صورت ماموریتی از بخش خصوصی نیز استفاده خواهدشد.
معتمدزادگان تاکیدکرد : برای همکاری و فعالیت در این مرکز هیچ گونه محدودیت سنی یا تحصیلی وجود ندارد، تحصیلکردگان فارغ از دانشگاه نیز می توانند با مرکز همکاری کنند.

» تصاویر بیشتر :