تاریخ شمسی: 1397/06/28

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
صفحه اصلی » اخبار
معاون فناوری پارک علم و فناوری مازندران؛ فعالیت سه شرکت رباتیک در پارک علم و فناوری مازندران
» تاریخ انتشار: 13:44:34 1396/7/10
به گزارش روابط عمومی پارک علم و فناوری مازندران، مهندس میثم سیفی جمعه شب در اختتامیه دوازدهمین جشنواره ملی لکوکاپ که در ساری برگزار شد، خطاب به دانش‌آموزان شرکت‎کننده در مسابقه اظهار کرد: آینده کشور از آن شما است و از هم‌اکنون باید کسب و کار را شروع و تجربه کنید.

وی افزود: آن زمانی که باید شرکت‌ها و کارخانجات بزرگ تأسیس می‎شد تا فارغ‌التحصیلان و جویندگان کار در آنجا مشغول به‌کار شوند، گذشته است و اکنون باید کوشش کنید و کارآفرین باشید.
معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به ضرورت قدم گذاشتن در مسیر صحیح اقتصاد مقاومتی و اینکه جشنواره لکوکاپ می‌خواهد در همین مسیر حرکت کند، گفت: اقتصاد دانش‌بنیان از پایه‌های اقتصاد مقاومتی است و دانش‌آموزان می‌توانند با تفکر و خلاقیت خود، در آینده به تحقق این مهم کمک کنند.
مهندس سیفی به‌طور ویژه خطاب به والدینی که دغدغه انتخاب فرزند خود را در بین برترین‌های جشنواره لکوکاپ داشتند، اظهار کرد: جشنواره بهانه‎ای است تا زمینه خلاقیت فرزند خود را کشف کنید زیرا جوایز می‌آید و می‌رود اما آن‌چیزی که باقی می‌ماند، تجربه است.
وی ادامه داد: شاید ما خانواده‌ها نیز در زمان تحصیلات و انتخاب رشته، بیش از آنکه به علاقه‌مندی خود نگاه کنیم، به رتبه خود نگاه می‌کردیم و اکنون بسیاری از ما نتوانستیم براساس علاقه‌مندی خود جایگاهی را به‎دست بیاوریم.
معاون فناوری و پشتیبانی پارک علم و فناوری مازندران بیان کرد: پارک علم و فناوری برای این به‌وجود آمده است تا به کسانی که راه خود را پیدا نکرده‌اند، فرصت دهد مسیر درست را انتخاب کنند و همچنین به جوانان صاحب ایده و ابتکار نیز میدان عمل می‌دهد تا ایده‌های خود را به ظهور رسانده و آنها را تولید محور و بازار محور کنند.
وی در پایان گفت: 115 شرکت در  پارک علم و فناوری مازندران مستقر هستند و از این تعداد، سه شرکت به‌طور مستقیم در حوزه رباتیک خدمات می‌دهند که یکی از آنها در مرکز رشد نوشهر است و دو مورد آن در مرکز رشد ساری مستقر می باشند.

» تصاویر بیشتر :