تاریخ شمسی: 1399/05/19

عضویت در خبرنامه پارک

 
لینکداین پارک مازندران
تلگرام پارک مازندران
گوگل پلاس پارک مازندران
تویتر پارک مازندران
فیسبوک پارک مازندران
صفحه اصلی » اخبار
معافیت مالیاتی حقوق، برای کارکنان فعال در پارک های علم و فناوری براساس ماده قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان
» تاریخ انتشار: 8:28:8 1398/5/20
ابهاماتی در خصوص معافیت مالیاتی بر حقوق کارکنان شاغل در واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری بوجود آمده و مباحثی در شورای عالی مالیاتی و بخش‌نامه های سازمان امور مالیاتی کشور مطرح شده بود، امّا با توجه به سابقه اعمال این نوع معافیت مالیات حقوق،هیأت وزیران موضوع را بررسی و نهایتاً مصوبه ای مبنی بر معافیت مالیاتی برای حقوق کارکنان فعال در پارک های علم و فناوری را تصویب کرد که خبر خوشی برای فعالان مستقر در پارک های علم و فناوری بوده است.

 چندین سال بود که معافیت مالیات حقوق کارکنان فعال در پارک های علم و فناوری اجرایی می شد اما شورایعالی مالیاتی مصوبه ای داشت مبنی بر اینکه تنها اشخاص حقوقی مستقر در پارک ها از معافیت مالیاتی برخوردار هستند و اشخاص حقیقی نمی توانند از این معافیت استفاده کنند.

 تا پیش از ابلاغ این مصوبه افراد شاغل در شرکت های مستقر در پارک های علم و فناوری هم باید مالیات پرداخت می کردند اما از این به بعد آن ها نیز معاف از مالیات حقوق هستند.

 برطبق این مصوبه واحدهای پژوهشی، فناوری و مهندسی مستقر در پارک های علم و فناوری و شهرک های فناوری نسبت به فعالیت های مذکور از تاریخ صدور مجوز توسط مدیریت پارک علم و فناوری از معافیت موضوع ماده 13 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد تجاری صنعتی جمهوری اسلامی ایران مصوب سال 1372 برخوردار خواهند بود.


  تشخیص فعالیت مرتبط با ماموریت واحدهای یاد شده و کارکنان شاغل در واحدهای مزبور برای اجرای ماده 9 قانون حمایت از شرکتهای دانش بنیان با مدیریت پارک علم و فناوری است، با عنایت به اهمیت این مصوبه در ایجاد محیط مناسب برای فعالیت شرکت‌ها در پارک های علم و فناوری، می توان انتظار داشت که حضور نیروهای متخصص و توانمند در پارک های علم و فناوری افزایش یابد.

» تصاویر بیشتر :